70 esportistes prenen part en el Trofeu Primavera de karate

Durant el passat dissabte dia 7 de maig s’ha disputat en el Pavelló Germans Riba d’Ordino, el Trofeu de Primavera 2022 campionat organitzat per la Federació Andorrana de Karate en les dues modalitat: Kata i Kumite.

Sent un dels dos campionats anuals, on la base de la FAndKarate són els protagonistes, va haver una assistència final al voltant dels 70 competidors des dels 5 anys als 11 anys representant a Club Karate Fudo – Shin d’Escaldes – Engordany; Club Karate Xavier Herver d’Ordino; Club Karate Jion de La Massana i el Club Karate Encamp.

Els resultats oficials són els següents:

CATEGORIA KATA MIXTE -6 ANYS
CAMPIÓ: Gui Vieira (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Ricard Montesinos (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Ohiane Aguillo (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Leo Magalhaes (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA MIXTE 6 ANYS
CAMPIÓ: Quim Ribo (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Marc Rodriguez(Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Ana Alcaraz (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Misael Pires (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA MIXTE 7 ANYS
CAMPIÓ: Aleix Pujantell (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Antoni Nadal (Club Karate Encamp)
3r CLASSIFICAT: Pol Mitjana (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Lucia Huria (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA MIXTE 8 ANYS
CAMPIÓ: Jan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Alex Guiraldo (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Martina Sanchez (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Alex Mellado (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA MIXTE 9 ANYS
CAMPIÓ: Arnau Jover (Club Karate Jion)
SOTS-CAMPIÓ: Marc Subirats (Club Karate Xavier Herver)
3ra CLASSIFICADA: Liliana Oliveira (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Neus Beal (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA MIXTE 10 ANYS
CAMPIÓ Kylian Huria (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Oriol Benitez (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Elaine Kyaw (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Eva Davtian (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA MIXTE 11 ANYS
CAMPIONA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Paulo Domingues (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Andrea Subirats (Club Karate Xavier Herver)
3ra CLASSIFICADA: Mireia Martin (Club Karate Encamp)

KUMITE:
CATEGORIA KUMITE MASCULÍ 8 ANYS OPEN
CAMPIÓ: Jan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Alex Mellado (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE FEMENÍ 8 ANYS -27 KG
CAMPIONA: Martina Sanchez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Isona Nicolas (Club Karate Xavier Herver)

CATEGORIA KUMITE MASCULÍ 9 ANYS -30 KG
CAMPIÓ: Marc Subirats (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIÓ: Odei Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Arnau Jover (Club Karate Jion)

CATEGORIA KUMITE MASCULÍ 10 ANYS OPEN
CAMPIÓ: Oriol Benitez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Unai Santos (Club Karate Xavier Herver)

CATEGORIA KUMITE MASCULÍ 11 ANYS OPEN
CAMPIÓ: Paulo Domingues (Club Karate Jion)
SOTS-CAMPIÓ: Nicolas Escudero (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE FEMENÍ 11 ANYS OPEN
CAMPIONA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Andrea Subirats (Club Karate Xavier Herver)
3ra CLASSIFICADA: Benedita Klein (Club Karate Jion)

Deixa un comentari

Previous post Eudald Teule guanya el social del CGP
Next post El Morabanc s’aferra a l’ACB després de guanyar a Saragossa 80-83 amb dues pròrrogues

Descobriu-ne més des de ElPrincipat.com

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continua llegint