Èxit del primer Trofeu d’Ordino de Karate
Durant aquest passat dissabte, s’ha disputat al Pavelló Germans Riba d’Ordino, el Trofeu d’Ordino, campionat organitzat per la Federació Andorrana de Karate per a la base i en les modalitat: Kata i Kumite.
De nou torna el Karate de base i ho va fer el passat cap de setmana a Ordino amb la primera edició del Trofeu d’Ordino. La millora considerable de la situació sanitària va permetre participar karateques de totes les categories. D’aquesta manera, la competidora més petita tenia 5 anys i el més gran, 13 anys.
Varen participar a la competició ordinenca: Club Karate Fudo – Shin d’Escaldes–Engordany, el Club Karate Jion de La Massana, el Club Karate Encamp i el Club Karate Xavier Herver d’Ordino.
Els resultats oficials varen ser:
KATA:
CATEGORIA KATA MIXTE – 6 ANYS
CAMPIONA: Ana Alcaraz (Club Karate Xavi Herver)
CATEGORIA KATA MIXTE 6-7 ANYS
CAMPIÓ: Jan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Martina Sánchez (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Arnau Cornella (Club Karate Xavi Herver)
3r CLASSIFICAT: Pol Mitjana (Club Karate Encamp)
CATEGORIA KATA MIXTE 8-9 ANYS
CAMPIONA: Ines Chevalier (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Emma Claveria (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Roma Coronel (Club Karate Encamp)
3r CLASSIFICAT: Kylian Huria (Club Karate Encamp)
CATEGORIA KATA MIXTE 10-11 ANYS
CAMPIÓ: Paulo Domingues (Club Karate Jion)
SOTS-CAMPIONA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Cateria Comella (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Michelle Villalonga (Club Karate Jion)
CATEGORIA KATA MIXTE 12-13 ANYS
CAMPIÓ: Joan Ruiz (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Kevin Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Maria Ubiergo (Club Karate Encamp)
3r CLASSIFICAT: Javier Garcia (Club Karate Encamp)
KUMITE:
CATEGORIA KUMITE ALEVÍ FEMENÍ -27KG
CAMPIONA: Aisha Ahmed (Club Karate Fudo – Shin).
SOTS-CAMPIONA: Elaine Kyaw (Club Karate Fudo – Shin)
CATEGORIA KUMITE ALEVÍ FEMENÍ +27KG
CAMPIONA: Sandra Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Ines Chevalier (Club Karate Fudo – Shin)
CATEGORIA KUMITE INFANTIL MASCULÍ -37KG
CAMPIÓ: Eric Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Paulo Dominges (Club Karate Jion)
3r CLASSIFICAT: Isaac Jordan (Club Karate Jion)
CATEGORIA KUMITE INFANTIL FEMENÍ OPEN
CAMPIONA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Michelle Villalonga (Club Karate Jion)
CATEGORIA KUMITE JUVENIL MASCULÍ +50KG
CAMPIÓ: Kevin Mellado (Club Kaate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Ian Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
CATEGORIA KUMITE JUVENIL FEMENÍ -48KG
CAMPIONA: Paula Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Berta Amat (Club Karate Encamp)