Fudo-Shin guanya el Nacional de Karate per clubs

Durant aquest dissabte 22 d’abril s’ha disputat al Pavelló Prat Gran d’Escaldes- Engordany el Campionat Nacional d’Andorra, campionat organitzat per la Federació Andorrana de Karate en les dues modalitat: Kata i Kumite. Lacompetició més important de la temporada ha tingut un total de 60 participants, representant als diferents clubs del país. El medaller per clubs el va guanyar el Fudo-Shin amb un total de 35 medalles, seguit del Xavier Herver amb 8, Jion amb 7, Encamp amb 11 i Canillo amb 1

Els resultats oficials han sigut els següents:

KATA:

CATEGORIA KATA BENJAMÍ MIXTE (6-7 ANYS)
CAMPIÓ: Gui Vieira (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Marc Rodriguez (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Keyla Palma (Club Karate Encamp)
3r CLASSIFICAT: Matteo Arquiñigo (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA ALEVÍ MIXTE (8-9 ANYS)
CAMPIÓ: Jan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Martina Sanchez (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Alex Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Lucia Huria (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA INFANTIL MASCULÍ (10-11 ANYS)
CAMPIÓ: Marc Subirats (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIÓ: Kylian Huria (Club Karate Encamp)
3r CLASSIFICAT: Unai Santos (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Jon Ubiergo (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA INFANTIL FEMENÍ (10-11 ANYS)
CAMPIONA: Eva Davtian (Club Karate Tradicional Canillo)
SOTS-CAMPIONA: Ines Chevalier (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Emma Claveria (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Sandra Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA JUVENIL MASCULÍ (12-13 ANYS)
CAMPIÓ: Paulo Domingues (Club Karate Jion)
SOTS-CAMPIÓ: Eric Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Axel Iglesias (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA JUVENIL FEMENÍ (12-13 ANYS)
CAMPIONA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Michelle Villalonga (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Sara Beal (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Eulalia Masjoan (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA CADET MASCULÍ (14-15 ANYS)
CAMPIÓ: Kevin Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Ian Marcos (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA CADET FEMENÍ (14-15 ANYS)
CAMPIONA: Lola Vega (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIONA: Maria Ubiergo (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Paula Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Laura Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA SÈNIOR MASCULÍ (+16 ANYS)
CAMPIÓ: Silvio Moreira (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Daniel Araujo (Club Karate Encamp)
3r CLASSIFICAT David de Luca (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT Jordi Zanón (Club Karate Fudo – Shin)

KUMITE:

CATEGORIA KUMITE ALEVÍ MASCULI -30 KG
CAMPIÓ: Jan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Arnau Jover (Club Karate Jion)

CATEGORIA KUMITE ALEVÍ MASCULI +30 KG
CAMPIÓ: Alex Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Eric Martins (Club Karate Jion)

CATEGORIA KUMITE ALEVÍ FEMENÍ OPEN
CAMPIONA: Martina Sanchez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Charlotte Grassi (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Elsa Vilchenko (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Isona Nicolas (Club Karate Xavier Herver)

CATEGORIA KUMITE INFANTIL MASCULÍ -37 KG
CAMPIÓ: Unai Santos (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIÓ: Marc Subirats (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Oriol Benitez (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Clement Grassi (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE INFANTIL FEMENÍ OPEN
CAMPIONA: Ines Chevalier (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Sandra Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Aisha Ahmed (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE JUVENIL MASCULÍ OPEN
CAMPIÓ: Paulo Domingues (Club Karate Jion)
SOTS-CAMPIÓ: Eric Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Axel Iglesias (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE JUVENIL FEMENÍ OPEN
CAMPIONA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Michelle Villalonga (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Andrea Subirats (Club Karate Xavier Herver)

CATEGORIA KUMITE CADET MASCULÍ -60KG
CAMPIÓ: Ian Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Kevin Mellado (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE CADET FEMENÍ OPEN
CAMPIONA: Lola Vega (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIONA: Paula Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Laura Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Martina Escudero (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE JÚNIOR MASCULÍ -65KG
CAMPIÓ: David De Luca (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Jordi Zanón (Club Karate Fudo – Shin)

Foto: Fandkarate

Deixa un comentari

Previous post L’FC Andorra s’assegura la permanència
Next post Ordino amb 28 medalles guanya la primera jornada de la lliga de judo

Descobriu-ne més des de ElPrincipat.com

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continua llegint