Lliurat els premis del Pitch&Putt andorrà del 2021

El divendres dia 29 es va celebrar LA NIT DEL PITCH&PUTT 2021, esdeveniment anual que organitza l’AAPP i on es lliuren els trofeus, aquest any, de les temporades 2020 i 2021.

La Nit del Pitch&Putt és un acte on els jugadors nacionals de les diferents categories, reben els seus guardons dels premis a la regularitat al llarg de l’any, com és el cas del Rànquing d’Andorra, i els premis del Campionat nacional Individual (Absolut) i el de Parelles.

El Rànquing d’Andorra consta de 8 proves (4 a cada camp d’Andorra), de les quals puntuen les 6 millors.

El Campionat d’Andorra Individual i Parelles es juguen en un sol dia a dues voltes (una a cada camp d’Andorra).

CAMPIONAT INDIVIDUAL

Scracht (Absolut)
Campió: Ricky Morat
Subcampió: Gonzalo Mendoza
Tercer classificat: Pablo Pérez.

Handicap
Campió: Josep Saiz
Subcampió: Àlex Mendoza
Tercer classificat: F. Xavier Pallarés.

CAMPIONAT DE PARELLES

Scracht
Campions: Joan Enric Segura-Joan Jordi Segura
Subcampions: Juan Pablo Reyes-David Martínez
Tercers classificats: Gonzalo Mendoza-Arnaud Raymond Mur

Handicap
Campions: Martí Castella-Jan Busquet
Subcampions: F. Xavier Pallarés-Roger Núñez
Tercers classificats: Jose Manuel Veloso-Àlex Mendoza

RANKING

Scracht (Absolut)
Campió: Gonzalo Mendoza
Subcampió: Carles Pérez
Tercer classificat: Marc Isla

Handicap Inferior
Campió: Florentino González
Subcampió: Xavier Feliubadaló
Tercer classificat: Joan Jordi Segura

Handicap Superior
Campió: José Carlos Duarte
Subcampió: F. Xavier Pallarés
Tercer classificat: Roger Núñez

Sènior
Campió: Toni Armengol
Subcampió: Pablo Pérez
Tercer classificat: Josep Escabrós

Juvenil
Campió: Àlex Mendoza

Femení
Campiona: Arantxa Martino
Subcampiona: Martine Bernois

CAMPIONAT INDIVIDUAL

Scracht (Absolut)
Campió: Toni Armengol
Subcampió: Pepe García
Tercer classificat: Carles Pérez

Handicap
Campió: Roger Núñez
Subcampió: F. Xavier Pallarés
Tercer classificat: Juan Pablo Reyes

CAMPIONAT DE PARELLES

Scracht
Campions: Gonzalo Mendoza-Àlex Mendoza
Subcampions: Martí Castella-Arnaud Raymond Mur
Tercers classificats: Toni Armengol-Josep Escabrós

Handicap
Campions: Hugo Fernández-Antoni Miquel Fernández
Subcampions: Francesc Gaset-Angel Rubio
Tercers classificats: José Carlos Menezes-José Carlos Duarte

RANKING
Scracht (Absolut)
Campió: Toni Armengol
Subcampió: Carles Pérez
Tercer classificat: Gonzalo Mendoza

Handicap Inferior
Campió: Juan Pablo Reyes
Subcampió: Xavier Feliubadaló
Tercer classificat: Arnaud Raymond Mur

Handicap Superior
Campió: José Carlos Duarte
Subcampió: Josep Saiz
Tercer classificat: F. Xavier Pallarés

Sènior
Campió: Pablo Pérez
Subcampió: Josep Escabrós
Tercer classificat:  Pepe García.

Juvenil
Campió: Àlex Mendoza
Subcampió: Josep Escabrós.

Femení
Campiona: Carme Morales

Deixa un comentari

Previous post Finalitzat el Circuit d’Andorra d’Escalada Esportiva
Next post El proper cap de setmana el GP Principat d’Andorra de vela