Més d’una quarantena de participants a la segona prova del circuit d’Andorra d’escalada

El passat dissabte es va dur a terme la segona prova de la XVIa edició de la Scarpa-Circuit d’Andorra d’escalada esportiva. Més d’una quarantena de competidors de totes les edats, procedents d’Andorra i Catalunya, s’han reunit avui al Rocòdrom del Centre de Tecnificació d’Ordino per participar-hi.

La prova ha començat amb les categories femenina i masculina d’infantil (10 a 11 anys) i juvenil (12 a 14 anys). Seguidament, ha estat el torn de les categories júnior, sènior i veterana.

Totes les categories han hagut de competir en un format Marató, on l’organitzador de forma prèvia a la competició, donava la informació a cadascúna de les categories referent a la confirmació d’inscrits, sorteig de l’ordre de sortida i els horaris de zona d’escalfament, zona d’aïllament i inici de competició.

D’aquesta manera, les categories Infantil i Juvenil, han pogut lluitar per la suma total de màxima puntuació amb les 7 i 6 vies que se’ls ha preparat respectivament. En les categories Júnior, Sènior i Absoluta, també ho han hagut de fer però amb unes 14 vies per poder escollir i així aconseguir el màxim de punts finals.

Classificació.

Categoria Infantil (10 a 11 anys) Femení
1.Janna March
2.Rita Queralt Jauset (FEEC)
3.Mariona Esteve (FEEC)

Categoria Infantil (10 a 11 anys) Mascuí
1. Jofre Casal (Andorra)
2. Alex García (Hocke)
3. Enzo Valderrama (CPA)

Categoria Juvenil (12 a 14 anys) Femení
1. Jana Esteve (FEEC)
2. Rut Torrallardona (Catalana)
3. Mònica Jauset (FEEC)

Categoria Juvenil (12 a 14 anys) Masculí
1. Nicolau Taulats (FAM)
2. Nahum Valls
3. Nicolàs Martínez

Categoria Júnior (15 a 18 anys) Femení
1. Abril Farrús
2. Maissane Poulain (FAM)
3. Eva Cerqueda

Categoria Júnior (15 a 18 anys) Masculí
1. Aram Gabarro

Categoria Sénior (19 a 39 anys) Femení
1. Rut Casas
2. Maria Farré
3. Laia Taulats (FAM)

Categoria Sénior (19 a 39 anys) Mascuí
1. Noam Goldim (FAM)
2. Víctor Gil
3. Marc Esteban

Categoria Veterans (+40) Femení
1. Ana Prim (Centre Exc. Lleida)
2. Natalia Valdés

Categoria Veterans (+40) Masculí
1. Oriol Taulats (Andorra).
2. Jordi Esteve

Deixa un comentari

Previous post Pepelu Ballester, Emili Rafecas i Marisa Villagrasa guanyen l’ultramarató 74K, la novetat de la 39a OTSO Travessa d’Encamp
Next post La 4a Xocolatada d’Handbol Solidària recapta 626 Euros a l’Escola Andorrana de Sant Julià de Lòria