Una cinquantena d’esportistes participen en el Campionat Nacional de Karate

Durant aquest passat dissabte dia 23 de març s’ha disputat al Pavelló Prat Gran d’Escaldes- Engordany el Campionat Nacional d’Andorra, campionat organitzat per la Federació Andorrana de Karate en les dues modalitat: Kata i Kumite. Sent el campionat més important de la temporada, la participació total de competidors ha seiperat la cinquantena d’esportistes. Els clubs participants han estat: Club Karate Fudo – Shin d’Escaldes – Engordany, Club Karate Xavier Herver d’Ordino, Club Karate Jion de La Massana, Club Karate Encamp i el Club Karate Tradicional Canillo.

Els resultats varen ser:

KATA:

CATEGORIA KATA BENJAMÍ MIXTE (6-7 ANYS)
CAMPIÓ: Gui Vieira (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Marc Rodriguez (Club Karate Encamp)
3ra CLASSIFICADA: Oihane Aguillo (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Nayra Ahmed (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA ALEVÍ MIXTE (8-9 ANYS)
CAMPIÓ: Jan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Alex Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Alexander Cuartero (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Lucia Huria (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA INFANTIL MASCULÍ (10-11 ANYS)
CAMPIÓ: Kylian Huria (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Marc Subirats (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Jaime Maltrana (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Jon Ubiergo (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA INFANTIL FEMENÍ (10-11 ANYS)
CAMPIONA: Martina Sanchez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Ines Chevalier (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Aisha Ahmed (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Neus Beal (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA JUVENIL MASCULÍ (12-13 ANYS)
CAMPIÓ: Paulo Domingues (Club Karate Jion)
SOTS-CAMPIÓ: Roy Vilalta (Club Karate Encamp)
3r CLASSIFICAT: Unai Santos (Club Karate Xavier Herver)

CATEGORIA KATA JUVENIL FEMENÍ (12-13 ANYS)
CAMPIONA: Eulalia Masjoan (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIONA: Andrea Subirats (Club Karate Xavier Herver)
3ra CLASSIFICADA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Michelle Villalonga (Club Karate Jion)

CATEGORIA KATA CADET MASCULÍ (14-15 ANYS)
CAMPIÓ: Kevin Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Ian Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Eric Marcos (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Igor Marinho (Club Karate Jion)

CATEGORIA KATA CADET FEMENÍ (14-15 ANYS)
CAMPIONA: Maria Ubiergo (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIONA: Sara Beal (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KATA SÈNIOR MASCULÍ (+16 ANYS)
CAMPIÓ: Silvio Moreira (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: David de Luca (Club Karate Fudo – Shin)
3r CLASSIFICAT: Jordi Zanón (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA MÀSTER MASCULÍ (+35 ANYS)
CAMPIÓ: Antonio Santos (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIÓ: Jonathan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KATA MÀSTER FEMENI (+35 ANYS)
CAMPIONA: Raquel Alvarez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Maribel Sedano (Club Karate Fudo – Shin)

KUMITE:

CATEGORIA KUMITE ALEVÍ MASCULI -30 KG
CAMPIÓ: Jan Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Alex Moreno (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Alexander Cuartero (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE ALEVÍ MASCULI +30 KG
CAMPIÓ: Alex Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Liam Barilaro (Club Karate Jion)

CATEGORIA KUMITE ALEVÍ FEMENÍ OPEN
CAMPIONA: Isona Nicolas (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIONA: Laia Jover (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Elsa Vilchenko (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Iraia Aguillo (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE INFANTIL MASCULÍ -37 KG
CAMPIÓ: Marc Subirats (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIÓ: Jaime Maltrana (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Nil Termes (Club Karate Xavier Herver)

CATEGORIA KUMITE INFANTIL MASCULÍ +37 KG
CAMPIÓ: Kylian Huria (Club Karate Encamp)
SOTS-CAMPIÓ: Jon Ubiergo (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KUMITE INFANTIL FEMENÍ -35 KG
CAMPIONA: Martina Sanchez (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Berta Moreno (Club Karate Xavier Herver)
3ra CLASSIFICADA: Emma Claveria (Club Karate Jion)

CATEGORIA KUMITE INFANTIL FEMENÍ +35 KG
CAMPIONA: Ines Chevalier (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Sandra Gonzalez (Club Karate Fudo – Shin)
3ra CLASSIFICADA: Aisha Ahmed (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE JUVENIL -50 KG
CAMPIÓ: Paulo Domingues (Club Karate Jion)
SOTS-CAMPIÓ: Unai Santos (Club Karate Xavier Herver)
3r CLASSIFICAT: Roy Vilalta (Club Karate Encamp)

CATEGORIA KUMITE JUVENIL FEMENÍ -48 KG
CAMPIONA: Aina Padilla (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIONA: Candela Jordan (Club Karate Xavier Herver)

CATEGORIA KUMITE JUVENIL FEMENÍ +48 KG
CAMPIONA: Andrea Subirats (Club Karate Xavier Herver)
SOTS-CAMPIONA: Michelle Villalonga (Club Karate Jion)
3ra CLASSIFICADA: Ada Luz Lucero (Club Karate Jion)

CATEGORIA KUMITE CADET MASCULÍ -60KG
CAMPIÓ: Kevin Mellado (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Eric Marcos (Club Karate Fudo – Shin)

CATEGORIA KUMITE JÚNIOR MASCULÍ -65KG
CAMPIÓ: David De Luca (Club Karate Fudo – Shin)
SOTS-CAMPIÓ: Jordi Zanón (Club Karate Fudo – Shin)

Deixa un comentari

Previous post L’Andorra Freestyle Club assoleix diversos podis al Trofeu KSB Grau Roig
Next post Els problemes físics fan acomiadar Sandra Herver de la competició, abans de temps